FFF 95678-101ALF
95678-101ALF picture photo
Mfg. Part Number
95678-101ALF
Manufacturer
Product Category
Modular Connectors - Jacks
Brief Description
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED
Datasheet Download
95678-101ALF.pdf
Availability of 95678-101ALF
QUANTITY
95678-101ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 95678-101ALF
Internal Part NumberEIS-95678-101ALF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package36
Category Connectors, Interconnects
FamilyModular Connectors - Jacks
Series95678
PackagingTube
Connector TypeJack
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Number of Ports1
Number of Rows1
Mounting TypeThrough Hole
Orientation90° Angle (Right)
TerminationSolder
ShieldingShielded
RatingsCat5
FeaturesBoard Lock
LED ColorDoes Not Contain LED
Ingress Protection-
Tab DirectionDown
Contact MaterialPhosphor Bronze Alloy
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Housing MaterialThermoplastic
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)95678-101ALF
Related Links95678-, 95678-101ALF Datasheet, FFF Distributor
95678-101ALF Details Description
Related parts for 95678-101ALF
KWIK KLIP LOCKING 1" 27/32"REF datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 16A TO220AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 22.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 212V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 1:1 2.5GHZ 40-SMT datasheet.pdf