Grayhill, Inc. 95CAP-115
95CAP-115 picture photo
Mfg. Part Number
95CAP-115
Manufacturer
Product Category
Accessories - Caps
Brief Description
CAP TACTILE ROUND GREEN
Datasheet Download
95CAP-115.pdf
Availability of 95CAP-115
QUANTITY
95CAP-115 Order Process
Ship out your order
Specifications of 95CAP-115
Internal Part NumberEIS-95CAP-115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Switches
FamilyAccessories - Caps
Series95C
Switch TypeTactile
ShapeRound
ColorGreen
IlluminationNon-Illuminated
For Use With/Related Products95C Series
Mounting TypeSnap Fit
Size13.00mm Dia x 5.70mm H
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)95CAP-115
Related Links95CA, 95CAP-115 Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
95CAP-115 Details Description
Related parts for 95CAP-115
CNTRL LIQ LEV 110VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 4CH DARLNG 16-DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALMNT PINS datasheet.pdf
SWITCH DIP 7POS TOP ACT SEAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M6 datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.75UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf