Integrated Device Technology (IDT) 95V157AGT
95V157AGT picture photo
Mfg. Part Number
95V157AGT
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUF 1:10 233MHZ 48TSSOP
Datasheet Download
95V157AGT.pdf
Availability of 95V157AGT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
95V157AGT Order Process
Ship out your order
Specifications of 95V157AGT
Internal Part NumberEIS-95V157AGT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:10
Differential - Input:OutputNo/Yes
InputClock
OutputSSTL-2
Frequency - Max233MHz
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Supplier Device Package48-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)95V157AGT
Related Links95V1, 95V157AGT Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
95V157AGT Details Description
Related parts for 95V157AGT
SW LEVER SPDT 10A SS TERM 125V datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 28PS .100 DL STR TIN datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL IEC 1A datasheet.pdf
CONN SIM CARD HINGED TYPE R/A datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A 5PFM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW TUMD2 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 231.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf