3M 960112-8100-AR-TR
960112-8100-AR-TR picture photo
Mfg. Part Number
960112-8100-AR-TR
Brief Description
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
960112-8100-AR-TR.pdf
Availability of 960112-8100-AR-TR
QUANTITY
960112-8100-AR-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of 960112-8100-AR-TR
Internal Part NumberEIS-960112-8100-AR-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model960112-8100-xx-xx960112-8100-xx-xx.igs960112-8100-xx-xx.x_t
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)960112-8100-AR-TR
Related Links960112-8, 960112-8100-AR-TR Datasheet, 3M Distributor
960112-8100-AR-TR Details Description
Related parts for 960112-8100-AR-TR
IC REG LDO ADJ 3A TO220-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN GH HOUSING 5POS 1.25MM datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 51C S 20" YEL JACKP datasheet.pdf