3M 960119-8100-AR-TR
960119-8100-AR-TR picture photo
Mfg. Part Number
960119-8100-AR-TR
Brief Description
Connector Receptacle 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
960119-8100-AR-TR.pdf
Availability of 960119-8100-AR-TR
QUANTITY
960119-8100-AR-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of 960119-8100-AR-TR
Internal Part NumberEIS-960119-8100-AR-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model960119-8100-xx-xx960119-8100-xx-xx.igs960119-8100-xx-xx.x_t
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)960119-8100-AR-TR
Related Links960119-8, 960119-8100-AR-TR Datasheet, 3M Distributor
960119-8100-AR-TR Details Description
Related parts for 960119-8100-AR-TR
MODULE 4 RELAY RECEIVER 418MHZ datasheet.pdf
CAP KEYSWITCH SQUARE YELLOW datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 10-DFN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 30UH 191MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf
M HBEMPO140T140OT datasheet.pdf
ARRAY MALE 296POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf