3M 960121-8100-AR-TR
960121-8100-AR-TR picture photo
Mfg. Part Number
960121-8100-AR-TR
Brief Description
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
960121-8100-AR-TR.pdf
Availability of 960121-8100-AR-TR
QUANTITY
960121-8100-AR-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of 960121-8100-AR-TR
Internal Part NumberEIS-960121-8100-AR-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model960121-8100-xx-xx.igs960121-8100-xx-xx.stp960121-8100-xx-xx.x_t
Standard Package1,000
Series960
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)960121-8100-AR-TR
Related Links960121-8, 960121-8100-AR-TR Datasheet, 3M Distributor
960121-8100-AR-TR Details Description
Related parts for 960121-8100-AR-TR
RES SMD 330 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BRD SPT EDGE HOLD SCREW MNT 1/4" datasheet.pdf
RELAY START/STOP 480V 90A AC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 60MA 55 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf