3M 960131-6303-AR
960131-6303-AR picture photo
Mfg. Part Number
960131-6303-AR
Brief Description
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
960131-6303-AR.pdf
Availability of 960131-6303-AR
QUANTITY
960131-6303-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 960131-6303-AR
Internal Part NumberEIS-960131-6303-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model960131-6303-xx.igs960131-6303-xx.stp960131-6303-xx.x_t
Standard Package240
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)960131-6303-AR
Related Links960131-, 960131-6303-AR Datasheet, 3M Distributor
960131-6303-AR Details Description
Related parts for 960131-6303-AR
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.6V SOT89-3 datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPEA 11POS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
MPS GE469 RETROFIT KIT datasheet.pdf
CTV 24C 12#16 12#12 PIN J/N RE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf