3M 961105-5900-AR-TP
961105-5900-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
961105-5900-AR-TP
Brief Description
CONN HEADER R/A 5POS GOLD SMD
Datasheet Download
961105-5900-AR-TP.pdf
Availability of 961105-5900-AR-TP
QUANTITY
961105-5900-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 961105-5900-AR-TP
Internal Part NumberEIS-961105-5900-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,056
Series961
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions5
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.280" (7.11mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)961105-5900-AR-TP
Related Links961105-5, 961105-5900-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
961105-5900-AR-TP Details Description
Related parts for 961105-5900-AR-TP
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SAMPLING 10V 24SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
IC RESET GEN 4.63V VTH SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1.2KV 110A DO203 datasheet.pdf
RES 277 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER PH TOP 13POS 2MM SMD datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 1.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 16E OLIVE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A 20QFN datasheet.pdf