3M 961214-6300-AR-PR
961214-6300-AR-PR picture photo
Mfg. Part Number
961214-6300-AR-PR
Brief Description
CONN HEADER STR DL 14PS GOLD SMD
Datasheet Download
961214-6300-AR-PR.pdf
Availability of 961214-6300-AR-PR
QUANTITY
961214-6300-AR-PR Order Process
Ship out your order
Specifications of 961214-6300-AR-PR
Internal Part NumberEIS-961214-6300-AR-PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
Series961
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.210" (5.33mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)961214-6300-AR-PR
Related Links961214-6, 961214-6300-AR-PR Datasheet, 3M Distributor
961214-6300-AR-PR Details Description
Related parts for 961214-6300-AR-PR
IC MOTOR DRIVER ON/OFF 4SIP datasheet.pdf
PLUG 10POS 80DEG GRY/BLU 2.7-3.9 datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CAP TANT 30UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 50K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
SFP MODULE datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
TOOL REMOVAL M81969/3-02 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 80.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf