3M 961234-6804-AR
961234-6804-AR picture photo
Mfg. Part Number
961234-6804-AR
Brief Description
CONN HEADER VERT DUAL 34POS GOLD
Datasheet Download
961234-6804-AR.pdf
Availability of 961234-6804-AR
QUANTITY
961234-6804-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 961234-6804-AR
Internal Part NumberEIS-961234-6804-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model961234-6804-xx.igs961234-6804-xx.stp961234-6804-xx.x_t
Standard Package600
Series961
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.268" (6.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)961234-6804-AR
Related Links961234-, 961234-6804-AR Datasheet, 3M Distributor
961234-6804-AR Details Description
Related parts for 961234-6804-AR
CONN RECEPT PIN .032-.046" .270" datasheet.pdf
IC MPU I186 13MHZ 80QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PROCESS METER 4-20MA LED PNL MT datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf