3M 961408-9041504-AR
961408-9041504-AR picture photo
Mfg. Part Number
961408-9041504-AR
Brief Description
HEADER 8POS STR DUAL INSUL 1ROW
Datasheet Download
961408-9041504-AR.pdf
Availability of 961408-9041504-AR
QUANTITY
961408-9041504-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 961408-9041504-AR
Internal Part NumberEIS-961408-9041504-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model961408-9041504-xx.igs961408-9041504-xx.stp961408-9041504-xx.x_t
Standard Package600
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.512" (38.40mm)
Length - Post (Mating)0.256" (6.50mm)
Length - Stack Height1.126" (28.60mm)
Length - Tail0.130" (3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)961408-9041504-AR
Related Links961408-9, 961408-9041504-AR Datasheet, 3M Distributor
961408-9041504-AR Details Description
Related parts for 961408-9041504-AR
CAP CER 0.1UF 100V Y5V 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SC-70 datasheet.pdf
IC MOD QUAD 3000-4000MHZ 24LFCSP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 350VAC 2AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf