3M 961433-9041604-AR
961433-9041604-AR picture photo
Mfg. Part Number
961433-9041604-AR
Brief Description
HEADER 33POS STR DUAL INSUL 1ROW
Datasheet Download
961433-9041604-AR.pdf
Availability of 961433-9041604-AR
QUANTITY
961433-9041604-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 961433-9041604-AR
Internal Part NumberEIS-961433-9041604-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model961433-9041604-xx.igs961433-9041604-xx.stp961433-9041604-xx.x_t
Standard Package120
PackagingBulk
Number of Positions33
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.638" (41.60mm)
Length - Post (Mating)0.256" (6.50mm)
Length - Stack Height1.252" (31.80mm)
Length - Tail0.130" (3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)961433-9041604-AR
Related Links961433-9, 961433-9041604-AR Datasheet, 3M Distributor
961433-9041604-AR Details Description
Related parts for 961433-9041604-AR
RES SMD 665 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN RING TONG 22-18AWG #5/16 datasheet.pdf
IC TOPFET HIGH SIDE SW D2PAK-5 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
FRAME PANEL MOUNTING SZ6B datasheet.pdf
CONN HEADER 59POS .100 L.585 datasheet.pdf