3M 961452-8041304-AR
961452-8041304-AR picture photo
Mfg. Part Number
961452-8041304-AR
Brief Description
HEADER 52POS STR DUAL INSUL 2ROW
Datasheet Download
961452-8041304-AR.pdf
Availability of 961452-8041304-AR
QUANTITY
961452-8041304-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 961452-8041304-AR
Internal Part NumberEIS-961452-8041304-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model961452-8041304-xx.igs961452-8041304-xx.stp961452-8041304-xx.x_t
Standard Package120
PackagingBulk
Number of Positions52
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.173" (29.80mm)
Length - Post (Mating)0.256" (6.50mm)
Length - Stack Height0.787" (20.00mm)
Length - Tail0.130" (3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)961452-8041304-AR
Related Links961452-8, 961452-8041304-AR Datasheet, 3M Distributor
961452-8041304-AR Details Description
Related parts for 961452-8041304-AR
RES SMD 102K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MODEM SOCKET USB TRI-BAND HSDPA datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 100V R2H 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf