3M 963232-2000-AR-PR
963232-2000-AR-PR picture photo
Mfg. Part Number
963232-2000-AR-PR
Brief Description
Connector Receptacle, Pass Through 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
963232-2000-AR-PR.pdf
Availability of 963232-2000-AR-PR
QUANTITY
963232-2000-AR-PR Order Process
Ship out your order
Specifications of 963232-2000-AR-PR
Internal Part NumberEIS-963232-2000-AR-PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model963232-2000-xx-xx.igs963232-2000-xx-xx.stp963232-2000-xx-xx.x_t
Standard Package700
Series963
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Pass Through
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)963232-2000-AR-PR
Related Links963232-2, 963232-2000-AR-PR Datasheet, 3M Distributor
963232-2000-AR-PR Details Description
Related parts for 963232-2000-AR-PR
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 90POS .050" datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
3POS SIL HORIZ PC TAIL F/LOCK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 8.2UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf