3M 963250-2000-AR-PR
963250-2000-AR-PR picture photo
Mfg. Part Number
963250-2000-AR-PR
Brief Description
Connector Receptacle, Pass Through 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
963250-2000-AR-PR.pdf
Availability of 963250-2000-AR-PR
QUANTITY
963250-2000-AR-PR Order Process
Ship out your order
Specifications of 963250-2000-AR-PR
Internal Part NumberEIS-963250-2000-AR-PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model963250-2000-xx-xx.igs963250-2000-xx-xx.stp963250-2000-xx-xx.x_t
Standard Package700
Series963
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Pass Through
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)963250-2000-AR-PR
Related Links963250-2, 963250-2000-AR-PR Datasheet, 3M Distributor
963250-2000-AR-PR Details Description
Related parts for 963250-2000-AR-PR
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS .050 EXTEND datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 80V PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 10% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf