3M 966254-2000-AR-PR
966254-2000-AR-PR picture photo
Mfg. Part Number
966254-2000-AR-PR
Brief Description
Connector Receptacle, Pass Through 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
966254-2000-AR-PR.pdf
Availability of 966254-2000-AR-PR
QUANTITY
966254-2000-AR-PR Order Process
Ship out your order
Specifications of 966254-2000-AR-PR
Internal Part NumberEIS-966254-2000-AR-PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model966254-2000-xx-xx.igs966254-2000-xx-xx.stp966254-2000-xx-xx.x_t
Standard Package650
Series966
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Pass Through
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions54
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)966254-2000-AR-PR
Related Links966254-2, 966254-2000-AR-PR Datasheet, 3M Distributor
966254-2000-AR-PR Details Description
Related parts for 966254-2000-AR-PR
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf