3M 966254-2000-AR-PT
966254-2000-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
966254-2000-AR-PT
Brief Description
Connector Receptacle, Pass Through 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
966254-2000-AR-PT.pdf
Availability of 966254-2000-AR-PT
QUANTITY
966254-2000-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 966254-2000-AR-PT
Internal Part NumberEIS-966254-2000-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model966254-2000-xx-xx.igs966254-2000-xx-xx.stp966254-2000-xx-xx.x_t
Standard Package136
Series966
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Pass Through
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions54
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)966254-2000-AR-PT
Related Links966254-2, 966254-2000-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
966254-2000-AR-PT Details Description
Related parts for 966254-2000-AR-PT
RES SMD 976 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AMP RF N-CH 30V TO-92 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 210000UF 63V SCREW datasheet.pdf
CONN SOCKET 10POS FLAT CABLE IDC datasheet.pdf
ACCY LINEAR VOLT OUPUT 0-5VDC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 410MW SOD123 datasheet.pdf
DELTA ROBOT MINI 230V datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 420mA Lighting 8-SOP datasheet.pdf
2MM H.M 5 + 2 ROW TYPE A/B PI datasheet.pdf