Cicoil 969M101-22-3TPS-025
969M101-22-3TPS-025 picture photo
Mfg. Part Number
969M101-22-3TPS-025
Brief Description
CBL RIBN 3COND CLEAR 25'
Datasheet Download
969M101-22-3TPS-025.pdf
Availability of 969M101-22-3TPS-025
QUANTITY
969M101-22-3TPS-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of 969M101-22-3TPS-025
Internal Part NumberEIS-969M101-22-3TPS-025
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHighly Flexible Flat Silicone Cable Technology
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors3
Pitch-
Length25.0' (7.62m)
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand-
ShieldingShielded
Jacket ColorClear
Ribbon Thickness0.150" (3.81mm)
Ribbon Width0.400" (10.16mm)
Jacket (Insulation) MaterialFlexx-Sil™
Voltage18kV
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Conductor MaterialCopper, Tinned
Insulation Resistance200 MOhm
First Conductor Mark-
Current Rating11A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)969M101-22-3TPS-025
Related Links969M101-2, 969M101-22-3TPS-025 Datasheet, Cicoil Distributor
969M101-22-3TPS-025 Details Description
Related parts for 969M101-22-3TPS-025
PCB COPPER CLAD 3X4.5"2 SIDE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SCOTCHLOK BUTT CONN 19-26AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 46POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 78 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 31POS THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
RES 15 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf