| Internal Part Number | EIS-969M101-26-3TPS-025 | |
| Product Training Modules | Highly Flexible Flat Silicone Cable Technology | |
| Cable Type | Flat Cable | |
| Number of Conductors | 3 | |
| Pitch | - | |
| Length | 25.0' (7.62m) | |
| Wire Gauge | 26 AWG | |
| Conductor Strand | - | |
| Shielding | Shielded | |
| Jacket Color | Clear | |
| Ribbon Thickness | 0.130" (3.30mm) | |
| Ribbon Width | 0.320" (8.13mm) | |
| Jacket (Insulation) Material | Flexx-Sil™ | |
| Voltage | 12kV | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C | |