Amphenol Industrial 97-3100A12S-6P
97-3100A12S-6P picture photo
Mfg. Part Number
97-3100A12S-6P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 2C 2#16S PIN RECP
Datasheet Download
97-3100A12S-6P.pdf
Availability of 97-3100A12S-6P
QUANTITY
97-3100A12S-6P Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3100A12S-6P
Internal Part NumberEIS-97-3100A12S-6P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3100A12S-6P
Related Links97-3100, 97-3100A12S-6P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3100A12S-6P Details Description
Related parts for 97-3100A12S-6P
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT DUAL 2CH 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SLDV-THR 5.08/14/180FLF 1.5BK datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 200MW SOD323 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 80V TO-263AB datasheet.pdf