Amphenol Industrial 97-3100A16-9PW
97-3100A16-9PW picture photo
Mfg. Part Number
97-3100A16-9PW
Brief Description
AB 4C 2#16, 2#12 PIN RECP
Datasheet Download
97-3100A16-9PW.pdf
Availability of 97-3100A16-9PW
QUANTITY
97-3100A16-9PW Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3100A16-9PW
Internal Part NumberEIS-97-3100A16-9PW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3100A16-9PW
Related Links97-3100, 97-3100A16-9PW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3100A16-9PW Details Description
Related parts for 97-3100A16-9PW
FIXED IND 150UH 430MA 1.27 OHM datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T PCB SHORT datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.0X2.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 104MHZ 8VSOP datasheet.pdf