Amphenol Industrial 97-3100A18-20P
97-3100A18-20P picture photo
Mfg. Part Number
97-3100A18-20P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 5C 5#16 PIN RECP
Datasheet Download
97-3100A18-20P.pdf
Availability of 97-3100A18-20P
QUANTITY
97-3100A18-20P Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3100A18-20P
Internal Part NumberEIS-97-3100A18-20P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3100A18-20P
Related Links97-3100, 97-3100A18-20P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3100A18-20P Details Description
Related parts for 97-3100A18-20P
CONN SMB JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
IC AMP CURRENT SENSE 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
HEADER 13POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
SCR FAST SW 800V 200A TO200AB datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 310MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE 16POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.7A LGA datasheet.pdf