Amphenol Industrial 97-3100A20-7P
97-3100A20-7P picture photo
Mfg. Part Number
97-3100A20-7P
Brief Description
AB 8C 8#16 PIN RECP
Datasheet Download
97-3100A20-7P.pdf
Availability of 97-3100A20-7P
QUANTITY
97-3100A20-7P Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3100A20-7P
Internal Part NumberEIS-97-3100A20-7P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3100A20-7P
Related Links97-310, 97-3100A20-7P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3100A20-7P Details Description
Related parts for 97-3100A20-7P
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 2A 3V datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 28.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
A22TK-2LL-01-02 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf