Amphenol Industrial 97-3100A24-21SZ
97-3100A24-21SZ picture photo
Mfg. Part Number
97-3100A24-21SZ
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 10C 9#16, 1#8 SKT RECP
Datasheet Download
97-3100A24-21SZ.pdf
Availability of 97-3100A24-21SZ
QUANTITY
97-3100A24-21SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3100A24-21SZ
Internal Part NumberEIS-97-3100A24-21SZ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3100A24-21SZ
Related Links97-3100, 97-3100A24-21SZ Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3100A24-21SZ Details Description
Related parts for 97-3100A24-21SZ
RES SMD 0.02 OHM 1% 2W 0830 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RCM3400 PROTO BOARD datasheet.pdf
FILTER PERFORM MED W/CHOKE 15A datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
SOLDERLESS UN-SLEEVED BANANA PLU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf