Amphenol Industrial 97-3101A16S-1P-940
97-3101A16S-1P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3101A16S-1P-940
Brief Description
AB 7C 7#16S PIN RECP
Datasheet Download
97-3101A16S-1P-940.pdf
Availability of 97-3101A16S-1P-940
QUANTITY
97-3101A16S-1P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3101A16S-1P-940
Internal Part NumberEIS-97-3101A16S-1P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3101A16S-1P-940
Related Links97-3101A1, 97-3101A16S-1P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3101A16S-1P-940 Details Description
Related parts for 97-3101A16S-1P-940
CONN HEADER .100 SINGL STR 10POS datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF04G/AF04/AFF04G datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 400MA 200 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.48 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 880MA 300 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 82A MP-25SK datasheet.pdf
IC PCIE RETIMER 12CH 100CABGA datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf