Amphenol Industrial 97-3101A20-29S-CGR16MSS1
97-3101A20-29S-CGR16MSS1 picture photo
Mfg. Part Number
97-3101A20-29S-CGR16MSS1
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
97-3101A20-29S W/ADPT
Datasheet Download
97-3101A20-29S-CGR16MSS1.pdf
Availability of 97-3101A20-29S-CGR16MSS1
QUANTITY
97-3101A20-29S-CGR16MSS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3101A20-29S-CGR16MSS1
Internal Part NumberEIS-97-3101A20-29S-CGR16MSS1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3101A20-29S-CGR16MSS1
Related Links97-3101A20-2, 97-3101A20-29S-CGR16MSS1 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3101A20-29S-CGR16MSS1 Details Description
Related parts for 97-3101A20-29S-CGR16MSS1
CONN PIN 26-30AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC P600 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
100UF 16V 8X17.5 85C AXI datasheet.pdf