Amphenol Industrial 97-3101A24-20PZ
97-3101A24-20PZ picture photo
Mfg. Part Number
97-3101A24-20PZ
Brief Description
AB 11C 9#16, 2#12 PIN RECP
Datasheet Download
97-3101A24-20PZ.pdf
Availability of 97-3101A24-20PZ
QUANTITY
97-3101A24-20PZ Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3101A24-20PZ
Internal Part NumberEIS-97-3101A24-20PZ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3101A24-20PZ
Related Links97-3101, 97-3101A24-20PZ Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3101A24-20PZ Details Description
Related parts for 97-3101A24-20PZ
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN SOCKET 240POS VERT FBDIMM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SPECIAL TRIM KIT SPEC datasheet.pdf
DIN-POWER SHELL HOUSING D20 META datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SERIAL I/O 8-DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf