Amphenol Industrial 97-3101A24-20SX
97-3101A24-20SX picture photo
Mfg. Part Number
97-3101A24-20SX
Brief Description
AB 11C 9#16, 2#12 SKT RECP
Datasheet Download
97-3101A24-20SX.pdf
Availability of 97-3101A24-20SX
QUANTITY
97-3101A24-20SX Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3101A24-20SX
Internal Part NumberEIS-97-3101A24-20SX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3101A24-20SX
Related Links97-3101, 97-3101A24-20SX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3101A24-20SX Details Description
Related parts for 97-3101A24-20SX
CAP FILM 15UF 10% 875VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC SIMPLEX datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IC BUFFER LP O-D OUT X2SON5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf