Amphenol Industrial 97-3101A28-19PW
97-3101A28-19PW picture photo
Mfg. Part Number
97-3101A28-19PW
Brief Description
AB 10C 6#16, 4#12 PIN RECP
Datasheet Download
97-3101A28-19PW.pdf
Availability of 97-3101A28-19PW
QUANTITY
97-3101A28-19PW Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3101A28-19PW
Internal Part NumberEIS-97-3101A28-19PW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3101A28-19PW
Related Links97-3101, 97-3101A28-19PW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3101A28-19PW Details Description
Related parts for 97-3101A28-19PW
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 20SSOP datasheet.pdf
TERM FL FORK VYL 16-14AWG #10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 20MHZ 8DIP datasheet.pdf
TOOL DIE P-G 68250-1 6AWG datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 2POS .187 BLACK datasheet.pdf
TARGET BOARD/100PIN ZIF MSP430 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf