Amphenol Industrial 97-3102A-36-850
97-3102A-36-850 picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A-36-850
Brief Description
AB 3102A SHL KIT 36 CAD OD
Datasheet Download
97-3102A-36-850.pdf
Availability of 97-3102A-36-850
QUANTITY
97-3102A-36-850 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A-36-850
Internal Part NumberEIS-97-3102A-36-850
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A-36-850
Related Links97-3102, 97-3102A-36-850 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A-36-850 Details Description
Related parts for 97-3102A-36-850
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
TAPE SGL-COATED FOAM 1/4" X 36YD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC RAD datasheet.pdf
DISPLAY 4CHAR .134" 5X5 HEG QSIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf