Amphenol Industrial 97-3102A16-10SX
97-3102A16-10SX picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A16-10SX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
APH97-3102A16-10SX
Datasheet Download
97-3102A16-10SX.pdf
Availability of 97-3102A16-10SX
QUANTITY
97-3102A16-10SX Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A16-10SX
Internal Part NumberEIS-97-3102A16-10SX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A16-10SX
Related Links97-3102, 97-3102A16-10SX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A16-10SX Details Description
Related parts for 97-3102A16-10SX
RES ARRAY 2 RES 680K OHM 0404 datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
PMI INDICATOR LARGE CAP RED datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 25C P 72" YEL JACKS datasheet.pdf