Amphenol Industrial 97-3102A16S-8S-621
97-3102A16S-8S-621 picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A16S-8S-621
Brief Description
AB 5C 5#16S SKT RECP
Datasheet Download
97-3102A16S-8S-621.pdf
Availability of 97-3102A16S-8S-621
QUANTITY
97-3102A16S-8S-621 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A16S-8S-621
Internal Part NumberEIS-97-3102A16S-8S-621
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A16S-8S-621
Related Links97-3102A1, 97-3102A16S-8S-621 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A16S-8S-621 Details Description
Related parts for 97-3102A16S-8S-621
FAN AXIAL 60X30MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CONN SOCKET CONT QUADRAX SZ8 RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS62120-640 datasheet.pdf
RES 2.34K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 21POS 1MM 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
ACCY POUCH FOR WAVERUNNER AND LC datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf