Amphenol Industrial 97-3102A18-8PZ
97-3102A18-8PZ picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A18-8PZ
Brief Description
AB 8C 7#16, 1#12 PIN RECP
Datasheet Download
97-3102A18-8PZ.pdf
Availability of 97-3102A18-8PZ
QUANTITY
97-3102A18-8PZ Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A18-8PZ
Internal Part NumberEIS-97-3102A18-8PZ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A18-8PZ
Related Links97-3102, 97-3102A18-8PZ Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A18-8PZ Details Description
Related parts for 97-3102A18-8PZ
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
MODULE MAGNETIC LAN 1-PORT SMD datasheet.pdf
SHARP BENT 30DEG TIP 0.4MM 700 datasheet.pdf
RES SMD 583K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 24.6K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.54 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22.6KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
HEADER SLOTTED WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf