Amphenol Industrial 97-3102A20-14PW
97-3102A20-14PW picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A20-14PW
Brief Description
AB 5C 3#12, 2#8 PIN RECP
Datasheet Download
97-3102A20-14PW.pdf
Availability of 97-3102A20-14PW
QUANTITY
97-3102A20-14PW Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A20-14PW
Internal Part NumberEIS-97-3102A20-14PW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A20-14PW
Related Links97-3102, 97-3102A20-14PW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A20-14PW Details Description
Related parts for 97-3102A20-14PW
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf
IC DYNAM NOISE REDUCT SYS 14SOIC datasheet.pdf
RES MO 1W 0.221 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 5.6A STRAP datasheet.pdf
IC DAC 14BIT OCTAL 64TQFP datasheet.pdf
MALE COAX CONTACT datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 35V X5R 0805 datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
22UF 385V 18X30MM 85C 15000H datasheet.pdf