Amphenol Industrial 97-3102A28-16PY
97-3102A28-16PY picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A28-16PY
Brief Description
APH97-3102A28-16PY
Datasheet Download
97-3102A28-16PY.pdf
Availability of 97-3102A28-16PY
QUANTITY
97-3102A28-16PY Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A28-16PY
Internal Part NumberEIS-97-3102A28-16PY
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A28-16PY
Related Links97-3102, 97-3102A28-16PY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A28-16PY Details Description
Related parts for 97-3102A28-16PY
CONN RECEPT 13POS R/A MALE DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 17POS 15AU datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 20NS 48FBGA datasheet.pdf
CONN MEM SKT 204POS DDR3 SODIMM datasheet.pdf
RES SMD 8.25 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A AXIAL datasheet.pdf