Amphenol Industrial 97-3106A12-5P-417-940
97-3106A12-5P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A12-5P-417-940
Brief Description
AB 1C 1#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A12-5P-417-940.pdf
Availability of 97-3106A12-5P-417-940
QUANTITY
97-3106A12-5P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A12-5P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A12-5P-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A12-5P-417-940
Related Links97-3106A12, 97-3106A12-5P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A12-5P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106A12-5P-417-940
TEST LEAD 18AWG 5000V RED 100' datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1.5A TO3 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.22A 85 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf