Amphenol Industrial 97-3106A12S-3PZ-940
97-3106A12S-3PZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A12S-3PZ-940
Brief Description
AB 2C 2#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A12S-3PZ-940.pdf
Availability of 97-3106A12S-3PZ-940
QUANTITY
97-3106A12S-3PZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A12S-3PZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A12S-3PZ-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A12S-3PZ-940
Related Links97-3106A1, 97-3106A12S-3PZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A12S-3PZ-940 Details Description
Related parts for 97-3106A12S-3PZ-940
IC BUFF/DVR DUAL N-INV 20QSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.3A 12V datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FILTER RFI GEN PURPOSE 20A STUD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 250A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SENSORS NON-CONTACT SINGLE TURN datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf
TV 39C 39#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
4,7UF 400V 10X12,5 datasheet.pdf