Amphenol Industrial 97-3106A14S-5P-621
97-3106A14S-5P-621 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A14S-5P-621
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
97-3106A14S-5P-621
Datasheet Download
97-3106A14S-5P-621.pdf
Availability of 97-3106A14S-5P-621
QUANTITY
97-3106A14S-5P-621 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A14S-5P-621
Internal Part NumberEIS-97-3106A14S-5P-621
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A14S-5P-621
Related Links97-3106A1, 97-3106A14S-5P-621 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A14S-5P-621 Details Description
Related parts for 97-3106A14S-5P-621
IC LATCH TRANSP 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1.5W SC73 datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR/DIODE 1200V Y1-CU datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV DARLINGTON 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
RES 0.196 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACS HANDADAPTER FOR 646/647 WHT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS HIGH 50PPM datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 800MA 170 MOHM datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100 L.143 datasheet.pdf