Amphenol Industrial 97-3106A16S-4PW-940
97-3106A16S-4PW-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A16S-4PW-940
Brief Description
AB 2C 2#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A16S-4PW-940.pdf
Availability of 97-3106A16S-4PW-940
QUANTITY
97-3106A16S-4PW-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A16S-4PW-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A16S-4PW-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A16S-4PW-940
Related Links97-3106A1, 97-3106A16S-4PW-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A16S-4PW-940 Details Description
Related parts for 97-3106A16S-4PW-940
SPACER LED MTG T1 .260"L NAT NYL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" WW datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.7A 73 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X8R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 6POS THRUHL datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 3POS SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf