Amphenol Industrial 97-3106A16S-4PY-417
97-3106A16S-4PY-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A16S-4PY-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 2C 2#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A16S-4PY-417.pdf
Availability of 97-3106A16S-4PY-417
QUANTITY
97-3106A16S-4PY-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A16S-4PY-417
Internal Part NumberEIS-97-3106A16S-4PY-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A16S-4PY-417
Related Links97-3106A1, 97-3106A16S-4PY-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A16S-4PY-417 Details Description
Related parts for 97-3106A16S-4PY-417
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf