Amphenol Industrial 97-3106A16S-4S-639
97-3106A16S-4S-639 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A16S-4S-639
Brief Description
AB 2C 2#16S SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106A16S-4S-639.pdf
Availability of 97-3106A16S-4S-639
QUANTITY
97-3106A16S-4S-639 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A16S-4S-639
Internal Part NumberEIS-97-3106A16S-4S-639
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A16S-4S-639
Related Links97-3106A1, 97-3106A16S-4S-639 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A16S-4S-639 Details Description
Related parts for 97-3106A16S-4S-639
CONN HEADER 4POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
I/O CONTROLLER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CONN QMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
ADAPTER ASSEMBLY 10CC datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf