Amphenol Industrial 97-3106A16S-5PY-417-940
97-3106A16S-5PY-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A16S-5PY-417-940
Brief Description
AB 3C 3#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A16S-5PY-417-940.pdf
Availability of 97-3106A16S-5PY-417-940
QUANTITY
97-3106A16S-5PY-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A16S-5PY-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A16S-5PY-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A16S-5PY-417-940
Related Links97-3106A16S, 97-3106A16S-5PY-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A16S-5PY-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106A16S-5PY-417-940
CONN HEADER VERT 10POS .100 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.2A 174.7 MOHM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 3.3V 12V 80W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 909.5NH 150MA 1.75 OHM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 30mA Backlight 28-WQFN (4x4) Exposed Pad datasheet.pdf
ANT YAGI 6ELEM 470-490MHZ SILVER datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf