Amphenol Industrial 97-3106A16S-6PY
97-3106A16S-6PY picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A16S-6PY
Brief Description
AB 3C 3#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A16S-6PY.pdf
Availability of 97-3106A16S-6PY
QUANTITY
97-3106A16S-6PY Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A16S-6PY
Internal Part NumberEIS-97-3106A16S-6PY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A16S-6PY
Related Links97-3106, 97-3106A16S-6PY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A16S-6PY Details Description
Related parts for 97-3106A16S-6PY
RES ARRAY 15 RES 6.8K OHM 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY 4BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 32SGL 2.36MM datasheet.pdf
FUSE CERM 5X25MM M/TL .100A 250V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf