Amphenol Industrial 97-3106A16S-8PX-417-940
97-3106A16S-8PX-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A16S-8PX-417-940
Brief Description
AB 5C 5#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A16S-8PX-417-940.pdf
Availability of 97-3106A16S-8PX-417-940
QUANTITY
97-3106A16S-8PX-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A16S-8PX-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A16S-8PX-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A16S-8PX-417-940
Related Links97-3106A16S, 97-3106A16S-8PX-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A16S-8PX-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106A16S-8PX-417-940
RES SMD 226K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 35A 12V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 6POS VERT GOLD datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 28HSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
TRANSFORMER GATE DRV MAGN TOROID datasheet.pdf
RES 2.46K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP 10 UF 20% 16 V datasheet.pdf