Amphenol Industrial 97-3106A18-19P-940
97-3106A18-19P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A18-19P-940
Brief Description
AB 10C 10#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A18-19P-940.pdf
Availability of 97-3106A18-19P-940
QUANTITY
97-3106A18-19P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A18-19P-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A18-19P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A18-19P-940
Related Links97-3106A1, 97-3106A18-19P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A18-19P-940 Details Description
Related parts for 97-3106A18-19P-940
HEX STANDOFF 8-32 ALUMINUM 5/8" datasheet.pdf
FIXED IND 5.7UH 7.4A 12.4 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 0.018UF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR CSD86350Q5D datasheet.pdf
DSUB 78 F NM FLOA datasheet.pdf
ANT WHIP DB CC 150/450 CHROME datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf