Amphenol Industrial 97-3106A18-3P-417-940
97-3106A18-3P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A18-3P-417-940
Brief Description
AB 2C 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A18-3P-417-940.pdf
Availability of 97-3106A18-3P-417-940
QUANTITY
97-3106A18-3P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A18-3P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A18-3P-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A18-3P-417-940
Related Links97-3106A18, 97-3106A18-3P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A18-3P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106A18-3P-417-940
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MEMORY CARD STANDARD SD 4GB datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR CURRENT SWITCH 100A AC datasheet.pdf
RES SMD 835 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf