Amphenol Industrial 97-3106A20-15PZ-940
97-3106A20-15PZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A20-15PZ-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 7C 7#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A20-15PZ-940.pdf
Availability of 97-3106A20-15PZ-940
QUANTITY
97-3106A20-15PZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A20-15PZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A20-15PZ-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A20-15PZ-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A20-15PZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A20-15PZ-940 Details Description
Related parts for 97-3106A20-15PZ-940
BRD SPT SNAP LOCK ADHESIVE 1/2" datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP POS HV 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 100PF 25V 0805 datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX SGL 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf