Amphenol Industrial 97-3106A20-17PY-417
97-3106A20-17PY-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A20-17PY-417
Brief Description
AB 6C 1#16, 5#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A20-17PY-417.pdf
Availability of 97-3106A20-17PY-417
QUANTITY
97-3106A20-17PY-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A20-17PY-417
Internal Part NumberEIS-97-3106A20-17PY-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A20-17PY-417
Related Links97-3106A2, 97-3106A20-17PY-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A20-17PY-417 Details Description
Related parts for 97-3106A20-17PY-417
CONN PLUG 10POS FEMALE STR SLD datasheet.pdf
CAP MICA 1500PF 0.5% 1KV 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
5:1 PRECISION BACKLASH GEARBOX datasheet.pdf
OSC XO 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TRANSFRMR BRUSH ASSEMBLY datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 2W 4525 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 350MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf