Amphenol Industrial 97-3106A20-18P-940
97-3106A20-18P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A20-18P-940
Brief Description
AB 9C 6#16, 3#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A20-18P-940.pdf
Availability of 97-3106A20-18P-940
QUANTITY
97-3106A20-18P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A20-18P-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A20-18P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A20-18P-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A20-18P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A20-18P-940 Details Description
Related parts for 97-3106A20-18P-940
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 8HSON datasheet.pdf
IC CTLR PWM CPU 1PH VR11 TQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.05A 142 MOHM datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
REMOVAL ALLOY 4.5' LEADED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf