Amphenol Industrial 97-3106A22-18P-559
97-3106A22-18P-559 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A22-18P-559
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 8C 8#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A22-18P-559.pdf
Availability of 97-3106A22-18P-559
QUANTITY
97-3106A22-18P-559 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A22-18P-559
Internal Part NumberEIS-97-3106A22-18P-559
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A22-18P-559
Related Links97-3106A2, 97-3106A22-18P-559 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A22-18P-559 Details Description
Related parts for 97-3106A22-18P-559
RELAY REED SPDT 250MA 12V datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 90A PLUS247 datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 45NS 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 46 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 500V X7R 2225 datasheet.pdf
Connector 10 Position 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 22POS datasheet.pdf